AKITMALI EKSTRUDER

Akıtma Ekstruder makinası, mevcut çalışan Ekstruder in devamında olan akuple olarak çalışan bir makinadır. Tercih edilmesinin en büyük sebebi, ağır baskılı plastik ürünlerinde ve ergime esnasında granüle zararlı olan gazların atımının zor olduğu hallerde bu uygulama doğru bir çözüm olur. Ekstruderde eriyen plastik, Akıtma Ekstruder makinasının ürün giriş ağzına, rezistanslarla ısı yalıtımı yapılmış, kalın etli bir boru ilavesinin içinden geçerek, yüksekten ve direk dış havaya maruz kalacak şekilde akıtılır.Havaya maruz kaldığı anda, akıtma ekstruderin ürün ağzına girene kadar erimiş plastik belli oranda soğur ve bu esnada çok rahat bir şekilde gaz dışarı atılır. Akıtma Ekstruder makinası, vida çapı ve en-boy oranı,hatta yer alan mevcut Ekstruder makinasın kapasitesine göre uygun olarak en son teknolojiye uygun şekilde tasarlanarak üretimi yapılır.

  • İsteğe göre DIN 8550 veya DIN 4140 malzemeden vida-kovan imalatı yapılmaktadır. Vida ömrünün uzatılması için ser dolgu kaynağı yapılmaktadır. Ayrıca vida ve kovanlar nitrasyon işleme tabii tutularak sertlik ve aşınmaya karşı dayanımları arttırılmaktadır.
  • Hız kontrollü ana vida motoru sayesinde öndeki mevcut Ekstruder makinasına senkronizasyonu sağlanır.
  • Özel tasarlanmış seramik rezistanslar sayesinde vida-kovanın ısınma süresi azalır ve enerji tasarrufu sağlanmış olur. Rezistanslar üzerinde fanlar sayesinde, vida-kovan üzerinde farklı bölgelerde plastiğin ergime ısısına göre değişik ısılar ayarlanabilir.
  • Kumanda paneli PLC veya manuel olarak uygulanabilmektedir.